Tė largosh puērrat nė kushte shtėpie!

12-12-2013

Tė largosh puērrat nė kushte shtėpie!

Lëngu i limonit: Kur vjen puna për heqjen e puçrrave nga fytyrë, lëngu i limonit është shumë efektiv. Ky trajtim bimor jo vetëm që sjell një reduktim të akneve, por edhe ndihmon për t’i dhënë lëkurës ndriçim. Për efektivitet maksimal, lëngu i një limoni të shtrydhur duhet të aplikohet në pjesët ku ju keni puçrra dhe ta lini të veprojë për të paktën 15 -20 minuta, para se ajo të lahet.

Uthulla e mollës: Ky ilaç është përdorur për zbutjen e lëkurave me probleme, ku përfshihen edhe puçrrat. Njomi një copë pambuk me uthull dhe lyeni me të pjesën e fytyrës që keni puçrra. Lëreni të veprojë për rreth 10 -15 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë. Ky ushtrim duhet të kryhet dy herë në ditë.

 

Përgatiti: L.E


Share on Facebook

Videot e fundit

Msc. Nertil ARAPAJ Fakulteti Inxhinierisë

Na kontaktoni ne:


  • Gita: +355 68 56 82 530
  • Eri: +355 68 56 82 580
  • Festimja: +355 68 56 82 634
  • Daniela: +355 68 56 82 426
  • Lisana: +355 68 56 82 511
  • Daniela: +355 68 56 82 426
  • Email: 77energyy@gmail.com
  • Fb: 77 Energy
  • Adresa: Autostrada Tirane-Durres, ne Kampusin Universitar "Vitrina" prane "City Park"